Õhksoojuspumba teisaldus

Õhksoojuspump või konditsioneer vaja teisaldada teise kohta – näiteks paigaldada teise tuppa, tõsta ringi teisele korrusele või maja teisele küljele.
Kas ja kuidas seda teha? Kas saan sama seadet ringi tõsta? Kas õhksoojuspumba teisaldus on keeruline?

On üsna tavapärane, et aja jooksul vajadused ning soovid muutuvad ja seetõttu tekib vajadus muuta erinevate eluruumide jahutust või kütet.

Õhksoojuspumba teisalduse ettevalmistuseks on sobiv läbi mõelda, mida muuta soovitakse. Kas tarvis jahutust teistesse tubadesse suunata, muuta mõned ruumid soojemaks ja teised jahedamaks, tagada tubades kuivem ja puhtam õhk või hoopis tõsta seade kaugemale magamistubadest? Kui lähteülesanne selge, siis polegi muud, kui leppida meistriga kokku sobiv aeg tööde teostamiseks.

Meister teostab vajalikud seadme demontaazitööd, rajab vajalikesse kohtadesse uued läbiviigud ja paigaldab olemasoleva seadme uude kohta.

Sageli on eelnevalt paigaldatud olemasolevad ühendustorud, kattekarbikud ja elektrikaablid olnud piisavalt hea kvaliteediga. Seetõttu ei pruugi olla tarvis paigaldusel teha lisakulutusi uutele paigaldustarvikutele. Sellegipoolest hindab meister alati olemasolevate paigaldustarvikute seisukorda, sest need on asuvad pigem välistes tingimustes ja kui kvaliteedis esineb puudujääke, siis pigem soovitatakse seadme hea ja aastatepikkuse tõrgeteta töö tagamiseks vajalik osa välja vahetada. Eesmärk on garanteerida soe õhk talvel ja jahe õhk suvel ning vältida ebameeldivat hetke, kui seade ülivajalikul hetkel ei tööta.

Küsige julgelt pakkumist!

Õhk-õhk soojuspump

Postitatud õhk-õhk soojuspumbad

Milline õhksoojuspump valida?

Milline õhksoojuspump valida – millise firma mudel valida, et hiljem rahul olla?

Esialgu lihtsana näiv küsimus muutub keeruliseks, kui hakata külastama kliimaseadmete müüjate kodulehekülgi ning sirvida foorumite arvamusi. Valik on väga suur ja uusi mudeleid tuleb igal aastal juurde. Siinkohal on toodud mõned klientide lihtsad mõtted ja kogemused, millele tähelepanu pöörata.

Vaikne seade

Kas saan õhksoojuspumba panna elutupp? Elutoas võiks seade olla võimalikult vaikne ning vähe heli tekitav. Põhjus on arusaadav – häälekas kliimaseade ei lase rahulikult puhata ning selles osas tehtud esmast järeleandmist on hiljem keeruline kompenseerida. Kui seadet kasutada garaazi või töökoja kütmiseks, siis ei ole seadme müratase nii oluline ning selle võib esmatähtsate tegurite seast tahaplaanile lükata. Seadme häälekuse võrdluseks teiste analoogsetega kasutatakse õhksoojuspumpade hindamisel keerulist ekvivalentse mürataseme dB(A) hindamist. Pumpade võrdlemisel tasub seega vaadata, milline õhksoojuspumba müratase – tehnilistes andmetes on enamasti ära toodud nii siseosa kui välisosa müratase.

Kuidas võrrelda heli? Müra häälekuse võrdlemiseks on hea meeles pidada, et puulehtede kahin on 10dB, kella tiksumine ühe meetri kauguselt 30dB ning linnulaul 40dB. Kui õhksoojuspumba siseosa müratase on 55-65dB, siis võib seadet üldjuhul pidada vaikseks. Kuid see on asja üks külg.

Inverter õhksoojuspump

Traditsiooniline konditsioneeri töötamise võimsust töö käigus muuta ei saanud. Piltlikult öeldes tähendab see, et kui seade tööle pandi, siis kihutas see kohe täispööretel minema ning tulemuse saavutades lülitas end täielikult välja. Ühelt poolt tekitab seade täistuuridel töötamisel maksimaalset heli, mis hakkab üsna kiiresti häirima. Teisalt ei taga selline sisse-välja lülitustega töötamine head töökindlust miinuskraadidel toa kütmisel. Lisaks ei pruugi ruumi temperatuur püsida stabiilne, sest seade lülitab ennast sisse ja välja ning vahepeal jahtub ruum liiga maha või siis on liiga soe.

Inverteriga õhksoojuspump seevastu annab võimaluse õhksoojuspumba võimsust sujuvalt reguleerida. Inverteriga õhksoojuspumba kasutaja saab ise valida, kas:

 1. kütta tuba täisvõimsusel soojaks (suvel jahutada) või
 2. lasta õhksoojuspumbal ise valida sobiv puhumiskiirus.

Inverteriga õhksoojuspumbaga kaasneb siseosa madalam häälekus, sest seade ei tööta tegelikult kogu aeg täisvõimsusel. Kui toas on saavutatud sobiv temperatuur, siis töötab seade vaid parasjagu sellise võimsusega, et temperatuuri hoida.

Elektrikulu on inverter-õhksoojuspumba teine valikukriteerium – kui seade töötab vaid osalise võimsusega, siis ei kulu ka elektrienergiat liigsele tööle. Kokkuhoid on märgatav. Seega kui küsida, milline õhksoojuspump valida, siis inverter-õhksoojuspumbal on mitmeid eeliseid.

Külm ilm ja kütmine

Kas vähegi suurema külmaga on vaja seade välja lülitada ning kogu rõõm on otsas? Siiski mitte, sest kaasaegne töökindel õhksoojuspump töötab ka päris pakasega ehk kuni -25C külmadega. Kui võrdled seadmeid, siis vaata seadme töövahemikku – millistes temperatuurivahemikes seade nii kütab sooja kui jahutab tuba. Õigesti valitud seadmega saab ka talvel tuba soojaks kütta.

Igapäevaselt soojuspumpa kasutavate üürikorteri ja koduomanike arvamustest väärib äratoomist, et täiendava kütteseadmena on õhksoojuspump üsna asendamatu automaatne kütmise abimees.

NB – valiku tegemisel tasuks võimalusel eelistada Nordic-tüüpi seadmeid, mis sobivad põhjamaisesse kliimasse. Need seadmed tunnevad end meie talviste pakastega koduselt.

Kulude kokkuhoid

Kui suur on elektrikulu? Õhksoojuspumba puhul on vahest kasulikum küsida, kui palju seade ise elektrit tarbib ja palju soojust välisõhust juurde saadakse. Erinevatel välisõhu ja siseõhu temperatuuridel on ka elektrikulu väga erinev. Siiski on kehtestatud seadmete võrdlemiseks normatiivid, mille abi on valiku tegemine lihtsam ja arusaadavam.

Seadmeid omavahel võrreldes annab sellest hea ülevaate tehnilise info all ära toodud energiatõhususklassi näitaja – kas seade on kütmisel (või jahutamisel) A+ või A++ tõhususega.

Kui tunned end tehniliselt tugevamini, siis on abiks seadmete hooajaliste kasutegurite SCOP (kütmisel) ja SEER (jahutamisel) võrdlemine. Suurem kasutegur tähendab madalamat elektrikulu.

Milline õhksoojuspump valida?

 1. Vaata seadme mürataset
 2. Eelista inverter-tüüpi seadet
 3. Jälgi töötamise temperatuurivahemikku
 4. Silma seadme energiatõhusust

Kindlasti on erinevatel seadmetel kasulikke omadusi küll ja veel, millest piisab pildi üsna kirjuks ajamiseks. Siintoodud on vaid põgus pilk, mille alusel suurem valik ära teha ja otsustada, milline õhksoojuspump valida.

Postitatud õhk-õhk soojuspumbad Sildid ,

Fujitsu õhksoojuspump, Nordic

Fujitsu õhksoojuspump tagab sooja toa ja on töökindel ka -25C pakasega.

Fujitsu õhksoojuspump – toa kütmine ei pea enam olema aeganõudev ja tülikas töö!

Lihtsalt lülita puldist kütteseade tööle, vali sobiv temperatuur ja võid asuda oma lemmiktegevuse juurde. Nii lihtne see ongi. Uus Fujitsu õhksoojuspump on võimas kütteseade karmi pakasega ja tubli jahutaja kuuma suvega. Talvised töötemperatuurid ulatuvad kuni -25 kraadini.

Fujitsu õhksoojuspump töötab elektrisäästlikult. Kui tavalise elektrilise soojapuhuriga saab 1,0kW võimsuse juures sooja 1,0kW, siis tänu õhksoojuspumba tööpõhimõttele saab 0,7kW elektrikulu juures toasooja kuni 4,3kW! Seda on päris mitu korda rohkem kui lihtsalt elektrikütet kasutades.

Säästlik energiaklass

Seadme energiaklass räägib ise enda eest – Fujitsu kliimaseadmed on tehases testitud ning energiatõhusus kontrollitud:

 • A+ energiaklass kütmisel
 • A++ energiaklass jahutamisel

Kogu selle säästlikkuse juures on seadme töövõime siiski väga suur, seadmete tootja Fujitsu ei saa selles osas järeleandmisi lubada.

Täiustatud võimalused

Uued LM-seeria mudelit on mitmete täiustatud võimalustega:

 • Õhuvoolu tugevust reguleeritakse automaatselt. Kui toaruumi on vaja kiiremini kütta, siis on saab ka ise seada soojapuhumise võimsamaks. Samas uneajal on võimalik puhumine väga vaikseks häälestada, nii ei sega see und. Samuti muudetakse unetaimeri reziimis toa temperatuuri aeglaselt, et tagada ühtlasem ja rahulikum uni.
 • Kui oled pikemalt kodust ära ning samas on vaja tagada ruumides minimaalne kütmine, siis piisab paarist nupuvajutusest ning õhksoojuspump hoiab ruumis +10C sooja. Nii ei pea enam muretsema ruumide kütmise pärast ise näiteks reisil olles ja samas on ka energiakulu optimeeritud.
 • Värskema ja puhtama õhu tagamiseks on seadmetele lisatud mitmeid uusi filtreid. Need toimivad omasoodu ja ilma täiendava sekkumise vajaduseta. Kui tolmufilter hakkab puhastust vajama, siis annab seade sellest aegsasti teada. Tolmufiltri puhastamine pole keeruline.

Nädala taimer

Kui kodus viibitakse nädala sees ja nädalavahetusel ollakse ära, siis on mõistlik kasutada terve nädala taimerit ja seada paika igale päevale oma temperatuurialad. Selliselt tekib täiendav elektrisääst, sest kindlatele päevadele saab seada näiteks vaid miinimumkütte. Nädala taimer on võimalik lisada lisaseadmena.

Kokkuvõttes on uus Fujitsu õhksoojuspump töökindel valik paljudeks aastateks. Soovitame seda, mida ka ise kasutame. Küsi julgelt pakkumistFujitsu õhksoojuspump

Postitatud fujitsu, õhk-õhk soojuspumbad Sildid , , ,